slaskie

Zarząd Dialogu

 

Monika Górska – prezeska  tel. 501-470-575

 

Monika na stronę Dialogu

Psycholog, mediatorka, trenerka
Ukończyłam studia na Wydziale Psychologii i Pedagogiki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, a także studia podyplomowe na Wydziale Nauk Społecznych – Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz w Międzynarodowej Szkole Menadżerów w Warszawie.
Odbyłam liczne szkolenia m.in. z zakresu Systemowej Terapii Rodzin w Krakowskim Ośrodku Terapii, Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Warszawie, „Szkołę trenerów „Sieć” we Wrocławiu. Posiadam certyfikat specjalisty przeciwdziałania przemocy w rodzinie nadany przez PARPA.
Prowadziłam szkolenia dla przedstawicieli pomocy społecznej, policji i gminnych komisji rozwiązywania problemów alkoholowych z zakresu procedury „Niebieska Karta” a także pracy środowiskowej ze sprawcami i ofiarami przemocy domowej na zlecenie ROPS w Katowicach,  szkolenia dla kuratorów społecznych i zawodowych przy Sądzie Rejonowym w Dąbrowie Górniczej.
Mediacji  rodzinnych, cywilnych i gospodarczych uczyłam się  w Centrum Mediacji Fundacji „Partners Polska” w Warszawie. Jestem wpisana na listę mediatorów stałych przy Sądzie Okręgowym w Katowicach i Gliwicach, ze specjalnością mediacje rodzinne i cywilne. Jestem także mediatorem w sprawach karnych.
Jestem współzałożycielką Dialogu i Prezeską od stycznia 2010 roku.  Bardzo chętnie realizuję się w roli realizatorki i koordynatorki projektów - mam na swoim koncie udane autorskie przedsięwzięcia m.in. „Klub Mamy, Taty i Malucha – MammaMia”, „Pomaluj swój świat-prawa dziecka-prawa człowieka”, „Mediacje rodzinne w sytuacji rozwodu- gest miłości dla Twojego dziecka” i inne. W roku 2015 koordynowałam projekt „Ryzyko pod kontrolą – Gimnazjalne Grupy Liderów”, który otrzymał grant z ROPS w Katowicach i był realizowany w 4 Gimnazjach  na terenie Dąbrowy Górniczej i Będzina. W tym samym roku koordynowałam drugą edycję projektu „Mediacje rodzinne w sytuacji rozwodu- gest miłości dla Twojego dziecka” , a następnie projekt "Klub Mamy, Taty i Malucha" realizowany w Dąbrowie Górniczej i Będzinie w ramach konkursu ROPS w Katowicach. W okresie maj 2016 - listopad 2017 koordynowałam projekt "Zagłębiowskie Centrum Mediacji" , który otrzymał grant Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.
Prywatnie jestem mamą Alicji i żoną Piotra. Jestem też „właścicielką” 2 kotek – Lusi i Misi. Lubię literaturę skandynawską , podróże , smooth jazz i dobrą herbatę, amatorsko zajmuję się ogrodnictwem przydomowym.

Bożena Krzywda – Wice Prezeska Dialog tel. 694-716-093

Trenerka umiejętności społecznych.
Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu  a także studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Bankowości i Finansów w Katowicach w zakresie „ Rozwój podmiotów gospodarczych”.
Od ponad 15 lat jestem trenerką w biznesie. Posiadam certyfikat trenera VfU- Vereinigung fur  Freies Unternehmertu  w Szwajcarii .Przez wiele lat współpracowałam ze Szwajcarsko- Polskim Centrum  Przedsiębiorczości.
Współrealizowałam międzyrządowy projekt ,,Wspieranie Wolnej Przedsiębiorczości w Polsce". W ramach tego projektu nawiązałam współpracę z prof. Mario Raichem liderem  Raich Consulting London.
Koordynowałam projekty dla różnych grup beneficjentów. Jestem autorką i realizatorką szkoleń dla nauczycieli i młodzieży, a także dla kadry zarządzającej w biznesie, dla sektora bankowego i samorządów lokalnych, autorką scenariuszy wystąpień dla parlamentarzystów. Prowadzę  treningi dla trenerów.  Ostatnim  realizowanym autorskim projektem była „Akademia Umiejętności Społecznych” w ramach konkursu projektów FIO 2014r.  
Jestem liderką i animatorką społeczną, od stycznia 2010 roku  współzałożycielką i wiceprezeską Centrum Komunikacji i Mediacji „ Dialog”.

Justyna Gajek-Konieczniak - Skarbnik

...

Członek Zarządu 

Maria Morzonek tel. 517-388-343

Marysia na stronę dialogu 1

 Swoją przygodę z organizacjami pozarządowymi zaczęłam  od współpracy w charakterze wolontariuszki przy 68. Tour de Pologne , który odbył się w 2011 roku w Dąbrowie Górniczej. 
Jako zwolenniczka ciągłego rozwoju biorę udział w licznych kursach i szkoleniach związanych z ngo. Ukończyłam m.in. cykl specjalistycznych szkoleń dla Koordynatorów wolontariuszy, które były realizowane przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Katowicach. 
Swoje kompetencje przydatne w trzecim sektorze rozwinęłam także dzięki udziałowi w projektach współfinansowanych w ramach EFS, m.in. "Teraz Ja!- aktywizacja kobiet na rynku pracy województwa śląskiego"  oraz "Technokreatywni" .
Ukończyłam szkolenia z ECDL (Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych) oraz grafiki użytkowej.

Od 2012 r. na stałe związana jestem z CKiM Dialog. Współpracowałam przy organizacji warsztatów dla rodziców oraz zajęć dla dzieci w ramach projektu „Klub Mamy, Taty i Malucha "MammaMia", a także przy projekcie dla młodzieży z powiatu będzińskiego „MAUS – Młodzieżowa Akademia Umiejętności Społecznych”.
Obecnie uczestniczę w działaniach promocyjnych na rzecz  Dialogu – tworzę projekty ulotek, plakatów, banerów.

Wolny czas poświęcam swojej pasji, którą jest decoupage oraz tworzenie różnego rodzaju dekoracji. Jestem miłośniczką amerykańskich kryminałów.

 

 

Zespół mediatorów              

Katarzyna Hachulska-Olszewska tel. 600-879-609

 Kasia H O na stronę

psycholog, mediator, żeglarz 

Ukończyłam studia :

  • Uniwersytet Śląski w Katowicach, Wydział Pedagogiki i Psychologii (psychologia, pedagogika)
  • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Instytut Psychologii Stosowanej (kryzysy psychologiczne i interwencja kryzysowa)
  • Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu, Wydział Administracji i Zarządzania (zarządzanie zasobami ludzkimi)
  • Akademia Techniczno – Humanistyczna w Bielsku–Białej, Bielska Szkoła Polityki Socjalnej (organizacja pomocy społecznej)

Liczne szkolenia dotyczące pomocy psychologicznej, zaburzeń psychicznych, pracy z osobami niepełnosprawnymi, chorymi psychicznie, wykluczonymi społecznie. Jestem wpisana na listę mediatorów uprawnionych do przeprowadzania postępowania mediacyjnego w sprawach karnych i rodzinnych w Sądzie Okręgowym w Katowicach. Doświadczenie zawodowe zbierałam podczas pracy w: szpitalu psychiatrycznym, ośrodku interwencji kryzysowej, ośrodku pomocy społecznej, telefonie zaufania, młodzieżowym klubie wspierania rozwoju osobistego oraz wielu innych miejscach. Obecnie pracuję jako dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi „Ostoja” w Czeladzi i jako psycholog w Domu Pomocy Społecznej w Będzinie – Grodźcu.

Prywatnie dużo czytam, z upodobaniem pływam i żegluję, słucham muzyki, fascynuję się jubilerstwem.

 

Karolina Manowska tel. 660-566-064

 

Karolina strona Dialogu

pedagog, mediatorka

Z wykształcenia pedagog specjalny o specjalności resocjalizacyjnej (UŚ i WSP TWP w Katowicach); posiada także uprawnienia oligofrenopedagoga i organizatora pomocy społecznej, które nabyła po ukończeniu studiów podyplomowych.

specjalistka prawa administracyjnego w zakresie administracji samorządowej - opolski licencjat; dyplomowany coach .

Ukończyła studia podyplomowe "Mediacje i Negocjacje Społeczne".

- wiedzę poszerza i nabywa podczas wielu kursów i szkoleń

- obecnie pracuje w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Górniczej; jest koordynatorką wielu przedsięwzięć i projektów.

- wpisana na listę mediatorów stałych przy Sądzie Okręgowym w Katowicach - ze specjalnością - mediacje rodzinne, cywilne, karne.

- kobieta aktywna, lubiąca wspinaczki górskie; kocha koty, wychowana na literaturze Jonathana Carrolla i muzyce Kasi Nosowskiej (i tak pozostaje) , popada w ciągi czytelnicze - uzależniona !   Lubi horrory i parapsychologię .

Maciej Modrzejewski  tel. 603-388-467

 

Maciek strona Dialogu
Mediator
Ukończyłem Akademię Spraw Wewnętrznych w Szczytnie, w trakcie której odbyłem specjalizację w pionie kryminalnym. Pracowałem w wydziale kryminalnym w Raciborzu - specjalizacja narkotyki i przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Ponadto współpracowałem z pionem ds. nieletnich, jak również z Wydziałem Oświaty Urzędu Miejskiego w Raciborzu . W tym czasie pełniłem obowiązki kuratora społecznego dla nieletnich.
Ukończyłem liczne szkolenia specjalistyczne m.in. Akademię Menadżera - zarządzanie zespołem ; Negocjacje z trudnym klientem - rozwiązywanie konfliktów w zespole między pracownikami jak i pracownik -klient, rozwiązywanie sporów trójstronnych.
W 2012 roku ukończyłem studia podyplomowe : „Negocjacje, mediacje i inne alternatywne metody rozwiązywania sporów” na Uniwersytecie Warszawskim - Wydział Prawa i Administracji.
Obecnie pracuję jako dyrektor oddziału w firmie ” Idea ekspert” z Getin Holdingu w Raciborzu.
Jestem wpisany na listę mediatorów stałych przy Sądzie Okręgowym w Katowicach i Gliwicach ze specjalnością mediacje rodzinne, cywilne i gospodarcze.

 

 Sebastian Kopczyński tel. 690-255-166

Mediator

 

Aleksandra Konieczna tel. 692-638-454

Mediatorka

 

Iga Pytlas - tel. 502-303-851

Mediatorka

 

Beata Szczepańska - tel. 504-664-413

Mediatorka

 

Agata Zięba tel. 608-623-790

Mediatorka