slaskie

Wracamy z dyżurami mediatorów !
 
Mimo niesprzyjających okoliczności związanych ze stanem pandemii w całym kraju - podejmujemy kolejne działania na rzecz promowania polubownych metod rozwiązywania sporów.
Od listopada br. w kazdy poniedziałek miesiąca będziemy pełnić dyżury telefoniczne w ramach inicjatywy "zielony pokój" we współpracy z Sądem Okręgowym w Katowicach i Sądami Rejonowymi - Dąbrowy Górniczej i Będzina.
Nasze koleżanki mediatorki będą udzielać bezpłatnych konsultacji telefonicznych w sprawach rodzinnych, cywilnych i gospodarczych, a także z zakresu prawa pracy i spraw karnych.
Wszystkich zainteresowanych polubownym rozwiązaniem sytuacji sporu - zachęcamy do kontaktu !
 
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w godzinach 16.00-18.00
1 (pierwszy) poniedziałek
- mediatorka Katarzyna Hachulska-Olszewska - tel.600-879-609
2 (drugi) poniedziałek
mediatorka Karolina Manowska - tel. 660-566-064
3 (trzeci) poniedziałek
mediatorka Iga Pytlas- tel. 502-303-851
4 (czwarty) poniedziałek
mediatorka Agata Zięba - tel. 608-623-790
oraz w każdy 1 (pierwszy) poniedziałek miesiąca w godz. 9.00-11.00
- mediatorka Monika Górska- tel. 501-470-575 .
 
Zachęcamy do kontaktu - nie musisz iść do Sądu , spróbuj mediacji !
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Szanowni Państwo , 

W związku z Tygodniem Mediacji uprzejmie informujemy, że  nasi mediatorzy będą pełnić dyżury telefoniczne  w następujących terminach :


12.10 - poniedziałek 
8.00 -10.00 - Monika Górska - 501-470-575
16.00-17.00 - Katarzyna Hachulska-Olszewska - 600-879-609

13.10 - wtorek

8.00-10.00 - Monika Górska - 501-470-575
16.00-17.00 - Katarzyna Hachulska-Olszewska - 600-879-609

14.10 - środa

16.00-17.00 - Agata Zięba - 608-623-790

15.10 - czwartek 

8.00-10.00 - Monika Górska  - 501-470-575
16.00-17.00 - Karolina Manowska - 660-566-064.

16.10 - piatek
8.00-10.00 - Iga Pytlas - 502-303-851 
16.00-17.00 - Beata Szczepańska -  504-664-413


17.10 sobota
10.00-12.00 - Beata Szczepańska -  504-664-413

Czym są mediacje ?

Mediacja to jeden ze sposobów rozwiązywania sporów, w którym bezstronny mediator pomaga dojść do porozumienia osobom będącym w sytuacji konfliktowej. Celem działania mediatora jest przede wszystkim usprawnienie, a czasami wręcz umożliwienie, przeprowadzenia rzeczowej rozmowy o problemie.Ważną informacją jest również fakt, że dziś spotkania te nie wymagają obecności osobistej, ponieważ mogą przebiegać np. za pośrednictwem połączenia internetowego.

Podstawowymi zasadami prowadzenia mediacji są:

 • dobrowolność ,neutralność, bezstronność, poufność.

Zalety mediacji 

Postępowanie mediacyjne przebiega szybko, łagodnie i odbywa się bez zbędnego formalizmu.

Jest stosunkowo tanim sposobem rozwiązania sporu, a ponadto nie powoduje stresu i obciążenia psychicznego, jak postępowanie sądowe.

Obie strony mają wpływ na warunki porozumienia i jednocześnie większe szanse na poprawę swoich relacji.

 

W jakich sprawach warto skorzystać z mediacji 

- rodzinnych, np. 

 • sprawowania opieki nad wspólnymi dziećmi,
 • ponoszenia kosztów utrzymania dzieci (w tym alimentów),
 • miejsca zamieszkania dzieci,
 • wspólnego wykonywania władzy rodzicielskiej,
 • podziału majątku wspólnego małżonków,
 • wzajemnych rozliczeń.

- cywilnych, np.

 • w zakresie własności czy posiadania nieruchomości,
 • w zakresie podziału majątku pomiędzy małżonkami w sprawach około rozwodowych,
 • w zakresie spraw dotyczących działu spadku po zmarłym członku rodziny,
 • w zakresie umów handlowych, inwestycyjnych, dystrybucyjnych,
 • w zakresie naruszenia prawa własności intelektualnej,
 • w zakresie umów ubezpieczeniowych,
 • w odniesieniu do stosunków pracowniczych pomiędzy pracodawcą i pracownikiem,

- gospodarczych, np.

^spory wynikłe z działalności gospodarczej,.

^ m.in dotyczących inwestycji budowlanych, nieuczciwej konkurencji czy też różnego rodzaju rozliczeń wynikających z umów ze współpracy.

Zapraszamy do skorzystania z  telefonicznych konsultacji podczas Tygodnia Mediacji.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W ubiegły piątek Świętowaliśmy Jubileusz naszego Stowarzyszenia :)

Dawno, dawno temu ..

Razem z Justyną Gajek-Konieczniak oraz Bożenką Krzywdą pod wpływem szkolenia Akademia Liderek i Animatorek Zagłębia w 2005 roku- szukać pomysłów na własny rozwój zawodowy .. i w ten sposób - po licznych dyskusjach, w 2010 roku powstał Dialog :)
Przez minioną dekadę zrealizowaliśmy wspólnie wiele projektów - takich, które zwyciężały w ogólnopolskich i regionalnych konkursach:

- Klub Mamy, Taty i Malucha MammaMia, MAUS - Młodzieżowa Akademia Umiejętności Społecznych, Ryzyko pod kontrolą - Gimnazjalne Grupy Liderów, Mediacje rodzinne w sytuacji rozwodu- gest miłości dla Twojego dziecka ( który dwukrotnie zdobył grant) , Zagłębiowskie Centrum Mediacji, Świadomość siebie w świadomym społeczeństwie ..

oraz takich, które zostały zrealizowane pod wpływem potrzeby, energii własnej, entuzjazmu środkami własnymi Dialogu:

- Pomaluj swój świat- prawa dziecka-prawa człowieka, Senior-mój znajomy, Czerwony Kapturek w Sądzie.

Przez tą dekadę pozyskaliśmy wielu Partnerów, nawiązaliśmy współpracę z instytucjami, organizacjami i twórczymi osobami, - budowaliśmy porozumienie na terenie Zagłębia.


Dziękujemy za piękne życzenia i wspaniały prezent Panu Prezydentowi Miasta Dąbrowa Górnicza Marcinowi Bazylakowi oraz Przewodniczącej Rady Miasta Pani Agnieszce Pasternak. ♥♥♥

Bardzo serdecznie dziękuję  wszystkim Gościom, którzy zechcieli uświetnić naszą uroczystość - w tym Pani Wice Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza Bożenie Borowiec, Wice Przewodniczącemu Rady Miasta Dąbrowa Górnicza Panu Kamilowi Dybichowi , oraz Pani Agacie Róg - Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w DG, Pani Małgorzacie Majewskiej - Dyrektor Pałacu Kultury Zagłębia, Panu Pawłowi Durajowi- Dyrektorowi Miejskiej Biblioteki Publicznej w DG, Pani Prokurator Anicie Marczewskiej, Pani Annie Bicz- Dyrektor Śląskiego Centrum Arbitrażu i Mediacji, Pani Renacie Sikorskiej - Zastępcy Naczelnika Centrum Zarządzania Kryzysowego UM w Dąbrowie Górniczej a także naszym zaprzyjaźnionym liderom ngo - Barbarze Tometczak z Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków o/Dąbrowa Górnicza, Jadwidze Kowalik ze stowarzyszenia Kobieta-liderem świata, Łukaszowi Kolberowi z Fundacji Godne życie, Renacie Solipiwko z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ujejscu, Dorocie Kuzimskiej ze stowarzyszenia Czerwone Szpilki oraz naszym sympatykom - przedstawicielom oświaty, kultury i pomocy społecznej, mediatorom  :)

Ogromne słowa podziękowania i wdzięczności za wspólny wysiłek przez wiele lat dla całego Zarządu Dialogu - Pani Bożeny Krzywdy - Wice Prezes <3, Justynie Gajek-Konieczniak - Skarbnik i Marii Morzonek <3 <3 <3

Z całego serca dziękuję wszystkim Członkom Dialogu - to był dla mnie ogromny zaszczyt i przyjemność pracować z Wami !!!

fotorelacja - wkrótce 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W Nowym Roku jako mediatorzy Dialogu prowadzimy dyżury w Sądach Rejonowych - Dąbrowa Górnicza, Będzin, Sosnowiec ( ul. Kaliska7)

- pierwszy poniedziałek miesiąca w godz. 16.00-18.00.

Dyżurujemy także w Sądzie Okręgowym w Katowicach ( ul. Francuska 38)

- w każdy wtorek w godz. 11.00-15.00

- w 2 i 3 poniedziałek miesiąca w godz. 16.00-17.30.

Zapraszamy na bezpłatne konsultacje !

 

riflepaper kalendarz 2020 scienny dzika roza

====================================================================================================

Wszystkiego najlepszego w Nowym 2020 Roku !

 

szczęśliwy nowy rok 133997561

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W związku z obchodami Tygodnia Mediacji w 2019 r nasi mediatorzy pełnili dyzury nie tylko w Sadach Rejonowych w Bedzinie, Dąbrowie Górniczej ale także w Sosnowieckim Centrum Organizacji Pozarządowych , oraz w Komendzie Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej i w Sosnowcu.

Bardzo serdecznie dziękujemy funkcjonariuszom Policji za zaangażowanie w nasze działania na rzecz promowania polubownych metod rozwiązywania konfliktów .

ulotki 4ulotki 2

plakat TM

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty kreatywne, będące ważnym elementem projektu Świadomośc siebie w świadomym społeczeństwie". 

Warsztaty realizowane zostały w siedzibie Dąbrowskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Otwarte Serca" w Dąbrowie Górniczej, z którym nasze stowarzyszenie podpisało umowę partnerską. 

Warsztat - projektowanie i wyrób hand made - mydła, ekoproszki i płyny - był także okazją do podniesienia świadomości ekologicznej naszych beneficjentów.

warsztat eko 5warsztat eko 6warsztat eko 9warsztat eko 7

 

Kolejny warsztat kreatywny - projektowanie i wyrób toreb ekologicznych i świec.

warsztat torby 5warsztat torby 9warsztat torby 6warsztat torby 3

 

W naszej ofercie były też zajęcia kreatywne- projektowanie i wyrób podkładek kawowych i pijemników drewnianych. Zajęcia z użyciem narzędzi, którymi rzadko posługują się kobiety, ale wszystkie nasze beneficjentki wspaniale sobie poradziły :)

warsztat podkładki 5warsztat podkladki 4warsztat podkładki 10

Mamy nadzieję, że wszystkie zajęcia warsztatowe skłoniły naszych beneficjentów do większej samoświadomości  i  podniesienie rozumienia ekologii jako ważnego czynnika dla naszego środowiska

Ale równocześnie - była to okazja do wspólnej zabawy i miłego spędzenia czasu.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Projekt "Świadomość siebie w świadomym społeczeństwie" dla mieszkańców województwa śląskiego przewidywał bardzo róznorodne działania - w tym warsztaty rozwojowe .

Na początku nasi beneficjenci uczestniczyli w warsztacie -pewnośc siebie na co dzień. Dużo refleksji i spojrzenia wgłąb siebie.

warsztat Karolina 1warsztat Karolina 2warsztat Karolina 3

Kolejny warsztat dotyczył 'niezaleźności i pozytywnego myślenia"

warsztat niezależnośc 3warsztat niezależnośc 4warsztat niezależnośc 5

Beneficjenci uczestniczyli także w warsztacie - sztuka równowagi - między chwila i trwaniem.

warsztat Justyna 1warsztat Justyna 2

Kameralne grupy pozwoliły na zbudowanie atmosfery otwarcia i bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników, a tym samym - pomogły pogłębić samoświadomość. 

Cały projekt jest dofinansowany ze środków budżetu Samorządu Województwa Śląskiego. 

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

LOGO PROJEKTU 2

Centrum Komunikacji i Mediacji "Dialog" w okresie od sierpnia do października 2019 r. będzie realizować projekt "Świadomość siebie w świadomym społeczeństwie", który otrzymał dofinansowanie z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

W projekcie mogą wziąć udział mieszkańcy Śląska i Zagłębia, w szczególności osoby dorosłe i uczniowie szkół, osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie. Zaplanowane działania mają na celu promowanie społeczeństwa obywatelskiego, alternatywnych sposobów rozwiązywania konfliktów, prowadzenia mediacji oraz treningi rozwojowe i o tematyce ekologicznej.

Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne. 

W ramach zadań realizowane zostaną:

- dyżury mediatorów:

Sąd Rejonowy

w Dąbrowie Górniczej

ul. Graniczna 23

Sąd Rejonowy

w Będzinie

ul. Sączewskiego 23

Sąd Rejonowy

w Sosnowcu

ul. Kaliska 7

Sosnowieckie Centrum Organizacji Pozarządowych

Plac Kościuszki 5

każdy poniedziałek

w godz. 16:00 - 18:00

każdy poniedziałek

w godz.16:00 - 18:00

godz. 16:00 - 18:00 godz. 16:00 - 18:00

Terminy:

02.09; 07.10

Terminy:

19.08; 26.08

09.09; 16.09; 23.09; 30.09

14.10; 21.10; 28.10

- indywidualne sesje z psychologiem

- prowadząca Monika Górska; obowiązują zapisy mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub tel. 501-470-575,

Terminy: 21.08; 28.08; 04.09; 18.09; 02.10; 16.10

godz: 16:00 - 18:00

Sesje odbywać się będą  w Centrum Komunikacji i Mediacji Dialog, ul. Sienkiewicza 6a/6 w Dąbrowie Górniczej

- indywidualne sesje life coachingowe

- prowadząca Karolina Manowska; obowiązują zapisy mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub tel. 660-566-064,

Terminy: 22.08; 29.08; 11.09; 25.09; 09.10; 23.10

godz: 16:00 - 18:00

Sesje odbywać się będą  w Centrum Komunikacji i Mediacji Dialog, ul. Sienkiewicza 6a/6 w Dąbrowie Górniczej

- warsztaty rozwojowe - obowiązują zapisy  mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub tel. 660-566-064,

Przewidziane 3 tematy:

* niezależność i pozytywne myślenie,

* pewność siebie na co dzień,

* sztuka równowagi - między chwilą a trwaniem,

Warsztaty odbywać się będą  w Centrum Komunikacji i Mediacji Dialog, ul. Sienkiewicza 6a/6 w Dąbrowie Górniczej

Terminy: 26.09; 03.10; 20.10

godz: 16:00 - 19:00

- warsztaty kreatywne - obowiązują zapisy mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub tel. 660-566-064,

Do wyboru tematy:

* projektowanie i wyrób handemade (mydła, eko proszki, płyny),

* projektowanie i wyrób torby eko, świece,

* projektowanie i wytwór podkładek kawowych, pojemników drewnianych.

terminy: 24.09; 01.10; 08.10

godz. 16:00 - 19:00

Zajęcia odbywać się będą  w Warsztatach Terapii Zajęciowej "Otwarte Serca" ul. Św. Antoniego 107 w Dąbrowie Górniczej

 

- 4 prelekcje dotyczące alternatywnego sposobu rozwiązywania konfliktów, prawa rodzinnego, praw konsumentów oraz praw osób niepełnosprawnych,

terminy: 09.10; 14.10; 16.10; 18.10

 godz. 16:00 - 19:00

Prelekcje odbędą się w Centrum Aktywności Obywatelskiej , ul. Sienkiewicza 6 w Dąbrowie Górniczej;

 

- 3 warsztaty dla uczniów szkół ponadpodstawowych z edukacji obywatelskiej w świadomym działaniu - do udziału w projekcie zapraszamy  szkoły z Dąbrowy Górniczej, Będzina i Sosnowca.

 

Zgłoszenia do udziału w projekcie prosimy kierować: mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. tel. 660-566-064

Szczegółowe informacje będą udostępniane na bieżąco w wydarzeniach na stronie Centrum Komunikacji i Mediacji Dialog na Facebooku.

Zapraszamy do udziału w projekcie.

Projekt jest dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tym razem „Dialog” stawia na… dialog międzypokoleniowy.

Czy warto rozmawiać? Czy senior i junior mają ze sobą coś wspólnego? Co to jest solidarność, na dodatek międzypokoleniowa? Stowarzyszenie „Dialog” postanowiło przyjrzeć się szerzej powyższym pytaniom i do znalezienia odpowiedzi na nie zaprosiliśmy ekspertów – juniorów i seniorów – mieszkańców Dąbrowy Górniczej.

Nasza akcja składała się z dwóch etapów – w pierwszym spotkaliśmy się z juniorami w szkole, a w drugim juniorzy odwiedzili seniorów w domu pomocy społecznej.

7 maja 2019 roku uczniowie klas III Szkoły Podstawowej nr 30 w Dąbrowie Górniczej uczestniczyli w przygotowanych przez nasze Stowarzyszenie warsztatach edukacyjnych, podczas których aktywnie definiowali takie pojęcia jak solidarność, pokolenie czy senior. Razem staraliśmy się odpowiedzieć na pytanie czy junior może być solidarny z seniorem i w jaki sposób można tą solidarność wyrazić. Efektem naszego dialogu był „Honorowy Kodeks Juniora”, w którym uczniowie zawarli zasady postępowania wobec osób starszych.

Uczniowie pięknie opowiadali o tym, w jaki sposób postrzegają seniorów, zwrócili uwagę nie tylko takie cechy seniorów jak siwe włosy czy zmarszczki, ale też poczucie humoru, dobre maniery, doświadczenie i wiedza oraz… zdolności kulinarne. Nie omieszkali też zauważyć, że „junior i senior są przecież tacy sami, bo są ludźmi a każdy człowiek chce być lubiany i akceptowany”. Podsumowaniem warsztatów były własnoręcznie ozdobione przez uczniów dla seniorów zakładki do książek.

Dwa dni później, tj. 9 maja 2019 roku w Domu Dziennym „Senior – Wigor” przy ulicy Jaworowej 4a spotkały się dwa pokolenia – juniorzy i seniorzy – które miały okazję poznać się i porozmawiać. Wspólnie spędzone na zabawach i rozmowach chwile nie pozostawiały wątpliwości, że są one miłe dla obydwu pokoleń. Spotkanie międzypokoleniowe uprzyjemnił poczęstunek ufundowany przez firmę Pegaz Instalacje oraz Cukiernię Cieplak w Dąbrowie Górniczej. Na koniec wręczyliśmy opracowane specjalnie z myślą o osobach starszych „Pakiety Seniora”, zawierające zestaw informacji na temat dedykowanych seniorom inicjatyw w Dąbrowie Górniczej.

Nasza akcja pokazała, że dialog międzypokoleniowy nie tylko jest możliwy, ale i potrzebny, gdyż niesie radość, przypomina o potrzebie wzajemnego szacunku i uwrażliwia. Pokazuje, że mimo różnic wynikających z wieku, potrafimy i chcemy się porozumieć a przecież to pierwszy krok do tolerancji. 

oprac. Aleksandra Konieczna

senior24 003senior25 003senior17 003senior10 003senior23 003senior2 003senior4 003senior8 003senior6 003

Realizatorzy akcji ; Katarzyna Malec, Aleksandra Konieczna, Maria Dominiczak, Sebastian Kopczyński 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

Nasze stowarzyszenie rozpoczęło edukację prawną dzieci i młodzieży szkolnej łącząc naukę z zabawą. Juz w październiku 2018 roku - w ramach  współpracy z Sądem Rejonowym i Prokuraturą Rejonową w Dabrowie Górniczej oraz środowiskiem Adwokackim - przeprowadzilismy projekt "Czerwony Kapturek w Sądzie" . Ponieważ nasza akcja spotkała się z żywym zainteresowaniem dąbrowskich szkół - postanowiliśmy kontynuować projekt. :)

Na pierwsze nasze działania w roku 2019 wybraliśmy specjalny termin -  15 marca Dzień Edukacji Prawnej .
Uczestnikami rozprawy - z mocą współdecydowania o wyroku - byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 18 w Dąbrowie Górniczej oraz uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej "Otwarte Serca" w Dąbrowie Górniczej. 
Rozprawie przewodniczył SSR Andrzej Koba , który bardzo dogłębnie przedstawiał uczestnikom rozprawy poszczególne etapy postępowania sądowego, a jednocześnie chętnie dyskutował z młodzieżą na temat różnych aspektów winy i kary.Oskarżycielem była Pani Prokurator Anita Marczewska, a obronyWilka podjęła się mec. Monika Kiszczyńska . Zarówno Pani Prokurator, jak i Pani Obrońca przedstawiały różne argumenty - taklże materiały dowodowe - dla wzmocnienia swoich racji. Ustalenie winy , a następnie kary - poprzedzone było bardzo długą dyskusją uczestników rozprawy - dzieci i uczestników WTZ z Panem Sędzią.  

1 sędzia2 prokurator3 gajowy4 wilk5 dzieci SP 18

Kolejna rozprawa z udziałem bajkowych postaci odbyła się 26 kwietnia br.

Tym razem uczestnikami była młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 30. Rozprawie przewodniczyła ASR Agata Girek, oskarżycielem była Pani Prokurator Anita Marczewska, a obrony Wilka tym razem podjął się mec. Marcin Duda. 


Mimo wysiłków obrony - za każdym razem Wilk został był skazywany, choć jego wina każdorazowo budziła liczne wątpliwości. 
Zdaniem młodzieży wszystkie postaci biorące udział w omawianych wydarzeniach zasługiwały przynajmniej na upomnienie : 

Czerwony Kapturek, który nie słuchał rad i wybrał się niebezpieczną drogą na skróty do domku Babci,  Gajowy , który w swoich obowiązkach miał pomagać zwierzynie - a dopuścił się wybicia różnych stworzeń w Tucznawskim Lesie, czy jak w ostatniej rozprawie -zamierzał zrobić z Wilka wegetarianina i dokarmiał go jedynie siankiem ( wskutek czego Wilk i jego rodzina głodowały), a także sama Babcia, która nie zamykała należycie drzwi do swojego domku.

 

Za każdym razem uczestnicy tej symulowanej rozprawy dostrzegają szereg działań, które wymagają doglębnego omówienia i mają wpływ na wydanie końcowego wyroku !

1 grupowe3 prokurator4 sedzia2 dzieci SP 30

Edukacyjna część projektu to także warsztaty z młodzieżą, których celem jest omówienie zasad rozstrzygania konfliktów poprzez mediacje i poprzez postępowanie sądowe - zwrócenie uwagi na różnice w obu sposobach, i  na zalety polubownych rozwiązań. Dyskusje z młodzieżą, a także z ich wychowawcami pokazują nam, że jest to bardzo dobry sposob na edukowanie młodego pokolenia w zakresie prawa.


Każda edycja projektu budzi wielkie emocje i skłania do refleksji. Wiemy, że jest to możliwe dzięki zaangażowaniu wielu osób. 

W imieniu wszystkich uczestników - uczniów, opiekunów, wychowawców i członków Dialogu - bardzo serdecznie dziękujemy całemu zespołowi Sądu Rejonowego i Prokuratury Rejonowej w Dąbrowie Górniczej, a także Adwokatom biorącym udział w projekcie -  za fantastyczne doświadczenie !!!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------