slaskie

Monika Górska – prezeska Dialogu

 

Monika na stronę Dialogu

Psycholog, mediatorka, trenerka
Ukończyłam studia na Wydziale Psychologii i Pedagogiki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, a także studia podyplomowe na Wydziale Nauk Społecznych – Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz w Międzynarodowej Szkole Menadżerów w Warszawie.
Odbyłam liczne szkolenia m.in. z zakresu Systemowej Terapii Rodzin w Krakowskim Ośrodku Terapii, Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Warszawie, „Szkołę trenerów „Sieć” we Wrocławiu. Posiadam certyfikat specjalisty przeciwdziałania przemocy w rodzinie nadany przez PARPA.
Prowadziłam szkolenia dla przedstawicieli pomocy społecznej, policji i gminnych komisji rozwiązywania problemów alkoholowych z zakresu procedury „Niebieska Karta” a także pracy środowiskowej ze sprawcami i ofiarami przemocy domowej na zlecenie ROPS w Katowicach,  szkolenia dla kuratorów społecznych i zawodowych przy Sądzie Rejonowym w Dąbrowie Górniczej.
Mediacji  rodzinnych, cywilnych i gospodarczych uczyłam się  w Centrum Mediacji Fundacji „Partners Polska” w Warszawie. Jestem wpisana na listę mediatorów stałych przy Sądzie Okręgowym w Katowicach i Gliwicach, ze specjalnością mediacje rodzinne i cywilne. Jestem także mediatorem w sprawach karnych.
Jestem współzałożycielką Dialogu i Prezeską od stycznia 2010 roku.  Bardzo chętnie realizuję się w roli realizatorki i koordynatorki projektów - mam na swoim koncie udane autorskie przedsięwzięcia m.in. „Klub Mamy, Taty i Malucha – MammaMia”, „Pomaluj swój świat-prawa dziecka-prawa człowieka”, „Mediacje rodzinne w sytuacji rozwodu- gest miłości dla Twojego dziecka” i inne. W roku 2015 koordynowałam projekt „Ryzyko pod kontrolą – Gimnazjalne Grupy Liderów”, który otrzymał grant z ROPS w Katowicach i był realizowany w 4 Gimnazjach  n terenie Dąbrowy Górniczej i Bedzina. W tym samym roku koordynowałam drugą edycję projektu „Mediacje rodzinne w sytuacji rozwodu- gest miłości dla Twojego dziecka” . W roku 2016 realizowałam projekt "Klub Mamy, Taty i Malucha" realizowany w Dąbrowie Górniczej i Będzinie w ramach konkursu ROPS w Katowicach  oraz rozpoczęłam koordynację projektu "Zagłębiowskie Centrum Mediacji" , który otrzymał grant FIO 2016/2017.
Prywatnie jestem mamą Alicji i żoną Piotra. Jestem też „właścicielką” 2 kotek – Lusi i Misi. Lubię literaturę skandynawską , podróże , smooth jazz i dobrą herbatę, amatorsko zajmuję się ogrodnictwem przydomowym.

Bożena Krzywda – Wice Prezeska Dialog
Trenerka umiejętności społecznych.
Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu  a także studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Bankowości i Finansów w Katowicach w zakresie „ Rozwój podmiotów gospodarczych”.
Od ponad 15 lat jestem trenerką w biznesie. Posiadam certyfikat trenera VfU- Vereinigung fur  Freies Unternehmertu  w Szwajcarii .Przez wiele lat współpracowałam ze Szwajcarsko- Polskim Centrum  Przedsiębiorczości.
Współrealizowałam międzyrządowy projekt ,,Wspieranie Wolnej Przedsiębiorczości w Polsce". W ramach tego projektu nawiązałam współpracę z prof. Mario Raichem liderem  Raich Consulting London.
Koordynowałam projekty dla różnych grup beneficjentów. Jestem autorką i realizatorką szkoleń dla nauczycieli i młodzieży, a także dla kadry zarządzającej w biznesie, dla sektora bankowego i samorządów lokalnych, autorką scenariuszy wystąpień dla parlamentarzystów. Prowadzę  treningi dla trenerów.  Ostatnim  realizowanym autorskim projektem była „Akademia Umiejętności Społecznych” w ramach konkursu projektów FIO 2014r.  
Jestem liderką i animatorką społeczną, od stycznia 2010 roku  współzałożycielką i wiceprezeską Centrum Komunikacji i Mediacji „ Dialog”.

Justyna Gajek-Konieczniak - Skarbnik

...

Zespół mediatorów 

Przemysław Graca tel. 698 230 601

mediator, prawnik

Ukończyłem wyższe studia  prawnicze na Uniwersytecie Wrocławskim na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii 2005 oraz wyższe magisterskie i licencjacie studia administracyjne na Uniwersytecie Śląskim na  Wydziale Prawa i Administracji 2001 i 2003.  Obecnie podnoszę swoje kwalifikacje podczas studiów podyplomowych na Uniwersytecie Łódzkim: Prawo rodzinne z elementami psychologii. Odbyłem szereg szkoleń z obszaru mediacji m.in. „Mediacje. Przygotowanie do wykonywania zawodu mediatora" (Ośrodek Mediacji Fundacji Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach) i „Alternatywne metody rozwiązywania sporów. Mediacje.” ; oraz innych specjalistycznych - w tym Władza rodzicielska i kontakty z dzieckiem po zmianach Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego oraz Kodeksu postępowania cywilnego”; „Dochodzenie roszczeń alimentacyjnych za granicą w stosunkach transgranicznych”. Obecnie jestem zatrudniony w Sądzie Rejonowym w Będzinie jako Asystent Sędziego w Wydziale Rodzinnym i Nieletnich. Jestem wpisany na listę mediatorów przy Sądzie Okręgowym w Katowicach ze specjalnością  rodzinne (rozwodowe, separacje, ustalenie kontaktów z małoletnimi, sprawy o alimenty, o podział majątku) cywilne. 

             

Katarzyna Hachulska-Olszewska 

 Kasia H O na stronę

psycholog, mediator, żeglarz 

Ukończyłam studia :

  • Uniwersytet Śląski w Katowicach, Wydział Pedagogiki i Psychologii (psychologia, pedagogika)
  • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Instytut Psychologii Stosowanej (kryzysy psychologiczne i interwencja kryzysowa)
  • Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu, Wydział Administracji i Zarządzania (zarządzanie zasobami ludzkimi)
  • Akademia Techniczno – Humanistyczna w Bielsku–Białej, Bielska Szkoła Polityki Socjalnej (organizacja pomocy społecznej)

Liczne szkolenia dotyczące pomocy psychologicznej, zaburzeń psychicznych, pracy z osobami niepełnosprawnymi, chorymi psychicznie, wykluczonymi społecznie. Jestem wpisana na listę mediatorów uprawnionych do przeprowadzania postępowania mediacyjnego w sprawach karnych i rodzinnych w Sądzie Okręgowym w Katowicach. Doświadczenie zawodowe zbierałam podczas pracy w: szpitalu psychiatrycznym, ośrodku interwencji kryzysowej, ośrodku pomocy społecznej, telefonie zaufania, młodzieżowym klubie wspierania rozwoju osobistego oraz wielu innych miejscach. Obecnie pracuję jako dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi „Ostoja” w Czeladzi i jako psycholog w Domu Pomocy Społecznej w Będzinie – Grodźcu.

Prywatnie dużo czytam, z upodobaniem pływam i żegluję, słucham muzyki, fascynuję się jubilerstwem.

 

Agata Krawczyk – Kalitowska
socjolog, mediatorka 
Ukończyłam studia na Wydziale Nauk Społecznych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Jestem doktorantką na kierunku socjologia. W roku 2010 roku ukończyłam szkolenie „Mediacje – przygotowanie do wykonywania zawodu mediatora” w Ośrodku Mediacji „Facultas Iuridica” Fundacji Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W latach 2010-2013 byłam związana Fundacją. Jestem wpisana na listę mediatorów przy Sądzie Okręgowym w Katowicach ze specjalnością dot. spraw cywilnych, rodzinnych i gospodarczych. Jestem autorką licznych publikacji o tematyce związanej z alternatywnym rozwiązywaniem sporów.  Obecnie jestem zatrudniona w Wyższej Szkole Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej – w Akademickim Biurze Karier.

 

Karolina Manowska

 

Karolina strona Dialogu
pedagog, mediatorka

Z wykształcenia pedagog specjalny o specjalności resocjalizacyjnej (UŚ i WSP TWP w Katowicach); posiada także uprawnienia oligofrenopedagoga i organizatora pomocy społecznej, które nabyła po ukończeniu studiów podyplomowych.

specjalistka prawa administracyjnego w zakresie administracji samorządowej - opolski licencjat.

Ukończyła studia podyplomowe "Mediacje i Negocjacje Społeczne".

- wiedzę poszerza i nabywa podczas wielu kursów i szkoleń

- obecnie pracuje w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Górniczej; jest koordynatorką wielu przedsięwzięć i projektów.

pełni funkcję społecznego kuratora sądowego wykonując orzeczenia w sprawach karnych jednego ze śląskich sądów rejonowych.

- wpisana na listę mediatorów stałych przy Sądzie Okręgowym w Katowicach - ze specjalnością - mediacje rodzinne, cywilne, karne.

- kobieta aktywna, lubiąca wspinaczki górskie; kocha koty, wychowana na literaturze Jonathana Carrolla i muzyce Kasi Nosowskiej (i tak pozostaje) , popada w ciągi czytelnicze - uzależniona !   Lubi horrory i parapsychologię .

Maria Morzonek

 

Marysia na stronę dialogu 1
Pracuję w Wyższej Szkole Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej,  na stanowisku kierownika Dziekanatu. Swoją przygodę z organizacjami pozarządowymi zaczęłam  od współpracy w charakterze wolontariuszki przy 68. Tour de Pologne , który odbył się w 2011 roku w Dąbrowie Górniczej.
Jako zwolenniczka ciągłego rozwoju biorę udział w licznych kursach i szkoleniach związanych z ngo. Ukończyłam m.in. cykl specjalistycznych szkoleń dla Koordynatorów wolontariuszy, które były realizowane przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Katowicach.
Swoje kompetencje przydatne w trzecim sektorze rozwinęłam także dzięki udziałowi w projektach współfinansowanych w ramach EFS, m.in. "Teraz Ja!- aktywizacja kobiet na rynku pracy województwa śląskiego"  oraz "Technokreatywni" .
Ukończyłam szkolenia z ECDL (Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych) oraz grafiki użytkowej.

Od 2012 r. na stałe związana jestem z CKiM Dialog. Współpracowałam przy organizacji warsztatów dla rodziców oraz zajęć dla dzieci w ramach projektu „Klub Mamy, Taty i Malucha "MammaMia", a także przy projekcie dla młodzieży z powiatu będzińskiego „MAUS – Młodzieżowa Akademia Umiejętności Społecznych”.
Obecnie uczestniczę w działaniach promocyjnych na rzecz  Dialogu – tworzę projekty ulotek, plakatów, banerów.

Wolny czas poświęcam swojej pasji, którą jest decoupage oraz tworzenie różnego rodzaju dekoracji. Jestem miłośniczką amerykańskich kryminałów.

 

Maciej Modrzejewski

 

Maciek strona Dialogu
Mediator
Ukończyłem Akademię Spraw Wewnętrznych w Szczytnie, w trakcie której odbyłem specjalizację w pionie kryminalnym. Pracowałem w wydziale kryminalnym w Raciborzu - specjalizacja narkotyki i przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Ponadto współpracowałem z pionem ds. nieletnich, jak również z Wydziałem Oświaty Urzędu Miejskiego w Raciborzu . W tym czasie pełniłem obowiązki kuratora społecznego dla nieletnich.
Ukończyłem liczne szkolenia specjalistyczne m.in. Akademię Menadżera - zarządzanie zespołem ; Negocjacje z trudnym klientem - rozwiązywanie konfliktów w zespole między pracownikami jak i pracownik -klient, rozwiązywanie sporów trójstronnych.
W 2012 roku ukończyłem studia podyplomowe : „Negocjacje, mediacje i inne alternatywne metody rozwiązywania sporów” na Uniwersytecie Warszawskim - Wydział Prawa i Administracji.
Obecnie pracuję jako dyrektor oddziału w firmie ” Idea ekspert” z Getin Holdingu w Raciborzu.
Jestem wpisany na listę mediatorów stałych przy Sądzie Okręgowym w Katowicach i Gliwicach ze specjalnością mediacje rodzinne, cywilne i gospodarcze.

 

Katarzyna Osińska

Kasia zdjęcie do CKiM Dialog

mediator, prawnik

Ukończyłam wyższe studia  prawnicze  na Uniwersytecie Śląskim na  Wydziale Prawa i Administracji 2001 i 2003.  Obecnie podnoszę swoje kwalifikacje podczas studiów podyplomowych na Uniwersytecie Łódzkim: Prawo rodzinne z elementami psychologii. Odbyłam szereg szkoleń z obszaru mediacji m.in. „Mediacje. Przygotowanie do wykonywania zawodu mediatora" (Ośrodek Mediacji Fundacji Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach) i „Alternatywne metody rozwiązywania sporów. Mediacje.” ; oraz innych specjalistycznych - w tym "Władza rodzicielska i kontakty z dzieckiem po zmianach Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego oraz Kodeksu postępowania cywilnego”; „Dochodzenie roszczeń alimentacyjnych za granicą w stosunkach transgranicznych”, „Konsekwencje członkostwa w Unii Europejskiej dla praktyki orzeczniczej sędziów rodzinnych” . Obecnie jestem zatrudniona w Sądzie Rejonowym w Będzinie na stanowisku Asystent Sędziego w Wydziale Rodzinnym i Nieletnich.