slaskie

Dlaczego mediacje są warte rozważenia ?

" Ryzyko rozwodu zwiększa się dwukrotnie, jeśli jedno z małżonków wychowywało się w rodzinie niepełnej i trzykrotnie, jeśli oboje. 

Psycholodzy są zgodni, że zwykle jest to trudne wydarzenie dla całej rodziny. Wśród badaczy nie ma jednak spójnego stanowiska odnośnie do wpływu rozwodu rodziców na dorosłe życie dzieci. 

Olbrzymie znaczenie dla wystąpienia i utrwalenia się zaburzeń mają natomiast okoliczności towarzyszące rozwodowi. A tutaj jest bardzo dużo zmiennych."

Tym różnym zmiennym mozna przyjrzeć się podczas udziału w postępowaniu mediacyjnym i zrobić wszystko, aby zminimalizować straty - zwłaszcza te dotyczące najmłodszych ..

Mediacje  pomagają rodzicom w sytucji konfliktu spojrzeć na sytuację kryzysu z innej perspektywy, nie oceniać, a wysłuchać siebie nawzajem, zobaczyć potrzeby dzieci i szukać kompromisu .

Przypominamy:

Dyżury mediatorów w każdy pierwszy i trzeci poniedziałek miesiąca w godz. 16.00-18.00 w Sądach Rejonowych Dąbrowa Górnicza, Będzin i Sosnowiec ( ul. Kaliska7). 

Polecamy art. "Dziecko-kartą przetargową dla rozwodzących się rodziców?" : http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------